Date | Week day | Type | Opponents | Start time | End time | Location | Departure | Transportation | League / Non-League |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Apr 9, 2024 | Tue | Regular Season | Oriskany @ Westmoreland | 4:30 PM | Westmoreland H S |
Departure Time:
3:00 PM
|
L | ||
Apr 16, 2024 | Tue | Regular Season | Oriskany @ Poland | 4:30 PM | Poland J/S HS |
Departure Time:
3:45 PM
|
L | ||
Apr 19, 2024 | Fri | Regular Season (*Onondaga Central Track Invitational* ) | Syracuse Academy of Science, Cazenovia, Manlius Pebble Hill, Fabius-Pompey, Institute of Technology, Syracuse, Canastota, Mexico, Altmar-Parish-Williamstown (APW Rebels), Bishop Grimes, Faith Heritage, Cortland, Phoenix, Bishop Ludden, Cato-Meridian (Blue Devils), Jamesville-Dewitt, DeRuyter, Vernon-Verona-Sherrill @ Onondaga Central | 4:00 PM | Stadium |
Departure Time:
1:45 PM
|
L | ||
Apr 26, 2024 | Fri | Regular Season (The Cahill Classic) | @ Sauquoit Valley | 3:00 PM | Stadium Field |
Departure Time:
1:30 PM
|
NL | ||
Apr 30, 2024 | Tue | Regular Season | Town of Webb UFSD (Varsity Boys Track) @ New York Mills | 4:30 PM | Track |
Departure Time:
3:15 PM
|
L | ||
POSTPONED May 2, 2024 | Thu | Regular Season | Hamilton @ New York Mills | 4:30 PM | Track |
Departure Time:
3:15 PM
|
L | ||
May 3, 2024 | Fri | Regular Season (Ed Wadas Invitational) | Niskayuna High School, Watertown, Rome Free Academy, Dolgeville, Clinton, South Jefferson, Altmar-Parish-Williamstown (APW Rebels), Utica Proctor, Notre Dame, Utica, Nottingham, Oneida, Waterville, South Lewis, Adirondack, Central Square, Weedsport, Cortland, Camden, Beaver River, West Canada Valley, Sauquoit Valley, New York Mills, Herkimer @ Whitesboro | 4:00 PM | 10:30 PM | Ed Wadas Complex High School | NL | ||
May 7, 2024 | Tue | Regular Season | Sauquoit Valley @ Cooperstown | 4:30 PM | Lambert Field |
Departure Time:
2:45 PM
|
L | ||
May 10, 2024 | Fri | Regular Season (Oneida Co-Ed Invitational) | @ Oneida | 3:45 PM | HS Track |
Departure Time:
2:15 PM
|
NL | ||
May 14, 2024 | Tue | Regular Season (CSC Division III and IV Championships) | Morrisville-Eaton, Mount Markham, Cooperstown, Sauquoit Valley, Westmoreland, Waterville, Hamilton, Poland, New York Mills, Town of Webb UFSD (Varsity Boys Track), Oriskany @ TBD | TBD | TBD | L | |||
May 24, 2024 | Fri | Post-Season (Class D Championships) | @ TBD | 3:00 PM | TBD | NL | |||
May 24, 2024 | Fri | Post-Season (Class D Sectionals ) | Waterville, Hamilton, Notre Dame, Utica, Bishop Ludden, Cincinnatus, New York Mills, Poland, Manlius Pebble Hill, Town of Webb UFSD (Varsity Boys Track), Faith Heritage, DeRuyter @ Oriskany | 3:00 PM | Bernie Block Field @ Walbran Elementary | NL |
Date: 2024-04-28